Autogwarancje.pl

Czym jest Ochrona Prawna?

Podczas zakupu Gwarancji można wybrać dodatkową opcję zatytułowaną OCHRONA PRAWNA. Czym się taka ochrona charakteryzuję? Czy warto dobrać tą opcję do swojej Autogwarancji?

Co oznacza „ochrona prawna” ?

Oprócz standardowej obsługi gwarancyjnej chcielibyśmy zaproponować klientowi dodatkowe rozwiązanie chroniące jego transakcje. Dokupując ochronę prawną klient decyduje się na naszą prawną pomoc w razie nieścisłości podczas samego zakupu samochodu używanego. W razie niekorzystnej sytuacji doradzimy (współpracując z zespołem prawników) jak można prawnie rozwiązać nieścisłą sytuację korzystnie dla naszego klienta.

Czy warto skorzystać z tej opcji dodatkowej?

Spójrzmy sobie na ten problem ze strony osoby, która właśnie ma zamiar kupić samochód używany – jakie czekają na nią niebezpieczeństwa? Droga do oszukania klienta jest prosta. Potrzeba na to tylko trochę czasu i cierpliwości ze strony oszusta. To kilka z oszustw które czekają na potencjalnego klienta:

  • Samochód może zostać zarejestrowany w Polsce przed jego sprawdzeniem i weryfikacją. Auto może nawet nie być jeszcze sprowadzone do kraju a już zarejestrowane!
  • Klient kupuje samochód od poprzedniego właściciela zamiast od aktualnego , np. Żeby uniknąć nieprzyjemności związanych np. z rękojmią, na zawieranej z nami umowie kupna-sprzedaży handlarz wpisuje dane np. Niemca, od którego wcześniej kupił auto. W dokumencie, który dostajemy wraz z autem, widnieje jego sfałszowany podpis.
  • Wartość samochodu jest zaniżna. Nieuczciwy handlarz nie informuje klienta, że od samochodu nie został zapłacony podatek VAT. Dzięki temu może zaoferować cenę bardziej atrakcyjną niż komis, który prawidłowo rozlicza się z podatków. Służby zajmujące się ściganiem przekrętów dotyczących VAT, po numerze VIN mogą łatwo namierzyć ostatniego właściciela auta będącego przedmiotem przestępstwa. Gdy to nastąpi, możemy być pewni, że sprawa skończy się konfiskatą pojazdu.

To tylko niektóre z oszustw, które czekają na niczego nieświadomego klienta – jest ich o wiele więcej!

Z dodatkową ochroną prawną pomożemy klientowi się zmierzyć z problemami po zakupie samochodu.